Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Julo Nagy

Julo Nagy

Dizajnér, fotograf a maliar. Vyrastal vraj na starých českých príručkách typografie a kým nastúpil na vysokú, bol aj kopáčom na vykopávkach na BA hrade či kamenárom. Julo Nagy je naozaj všestranným absolventom VŠVU. Tú ukončil v 94-tom, vtedy založil svoje kreatívne a grafické štúdio Calder design community. Popri tom ďalších sedem rokov viedol ateliér 305 na Katedre vizuálnej komunikácie a od roku 2011 dva roky viedol aj asociáciu ilustrátorov ASIL. Venuje sa aj knižnej a voľnej grafike.

Na svojom konte má mimoriadne veľa silných slovenských značiek. Nájdete tam napr. kníhkupectvo ArtForum a Martinus, firmu ESET, logo časopisu .týždeň, logo galérie Nedbalka a aj logo pre Trnavčanom dobre známu kaviareň Thalmeiner. To, mimochodom, magazín Font vyhlásil minulého roku 2014 za najlepšie spomedzi dvadsiatky kaviarenských grafických identít (v konkurencii takých zvučných značiek ako McCafé, Costa Coffé či Café Sacher).

V roku 2015 je členom poroty TPT, ktoré mu pripravilo aj samostatnú retrospektívnu výstavu, výber z jeho dvadsaťročnej tvorby. Vernisáž výstavy VIROLET sa koná už dva dni po PechaKucha Trnava vol. 16, 4. septembra v Galérii Medium v Bratislave a potrvá do konca mesiaca.

Viac o jeho tvorbe nájdete na tejto stránke.