Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Yossi Lemel

Yossi Lemel

Yossi Lemel sa narodil v Jeruzaleme v Izraeli. Je politickým plagátistom, pôsobil ako kreatívny riaditeľ, lektor aj učiteľ na Akadémii výtvarných umení Bezalel v Jeruzaleme, ktorú taktiež absolvoval. V súčasnosti vyučuje na Holon Institute of Technology.

Obaja jeho rodičia prežili holokaust, čo ho poznačilo a ovplyvnilo jeho kariéru ako politicky, ekologicky a ľudskoprávne aktívneho človeka. Dobrý plagát podľa neho musí obsahovať jednoduchý odkaz alebo myšlienku vo výraznej, intenzívnej a zarážajúcej forme. Musí mať schopnosť diváka chytiť a zasiahnuť oboje, srdce aj mozog. Je veľmi produktívnym a úspešným autorom, o čom svedčia mnohé svetové úspechy a aktivity. Viedol mnoho workshopov a bol členom poroty na bienále v Moskve, Paríži, Benátkach, Miláne, Chicagu, Mexico City, La Paz, Bolívia a ako hosťujúci lektor vyučoval na univerzitách a vysokých školách v USA, Miláne, Istanbule, Aténach, Štokholme, Viedni a ďalších.

Lemel mal 18 sólo výstav plagátov po celom svete a za svoju tvorbu získal viac než 70 ocenení, vrátane Grand Prix na 1. kórejskom Bienále plagátu, Zlatú medailu v Promax Canada, Zlatú medailu na bienále v Mexiku a mnohé iné.

Viac o jeho tvorbe nájdete na tejto stránke.