Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Tomáš Žemla

Tomáš Žemla
Tomáš Žemla

Patrí medzi mladú generáciu maliarov a grafikov. Dokonale ovláda realisticku maľbu, ale aj kresbu a jeho záujmom sa momentálne stala krajinomaľba. Počas jeho šesť ročného obdobia, cez ktoré sa jeho tvorba po štúdiách profesionalizovala mal niekoľko období, v ktorých ho vždy inšpirovalo niečo iné. Najprv to boli Invarianty, následne Šatky, a teraz sú tu hlavne Polia. Divákovi sa snaží ponúknuť jeho pohľad na svet, veci a krásy v ňom, kde preňho momentálne príroda zohráva hlavnú rolu.

Absolvoval už cez pätnásť výberových bienále konajúcich napríklad v Číne, Japonsku alebo USA, Mexiku, Kanade a v Taliansku.  Sólovú výstavu mal aj v slovinskej Lublani v galérii DLUL. Takisto sa zúčastňuje na medzinárodných grafických sympoziách akými sú Gualan v Číne.

Žemla je držiteľom čestnej ceny na medzinárodnom grafickom bienále Jose Guuadalupe Posada v Mexiku (2017) a tretieho miesta na medzinárodnom grafickom bienále v Bukurešti (2014). Získal taktiež grant od Pollock Kasner Foundation, který patrí do pätice najvýznamnejších grantov vo svete umenia (2019).

Viac o Tomášovi Žemľovi a jeho tvorbe nájdete tu.  tomaszemla.com