Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Martin Šichman

Martin Šichman
Martin Šichman

Architekt, ktorý sa venuje predovšetkým ekologickej architektúre a energetike. Už v diplomovej práci navrhol uzavretý ekosystém, ktorý si celú energiu aj kyslík vyrábal sám.

Jedným zo základných princípov jeho tvorby je, že fyzikálne alebo prírodné deje vedú návrh k prirodzeným estetickým kvalitám a zaujímavejším priestorovým riešeniam. Zapojením fyzikálnych dejov do fungovania budov sa tak snaží o zlepšenie kvality obytného prostredia a zníženie negatívnych ekologických následkov. Jeho činnosť zahŕňa navrhovanie rodinných domov, výstavníctvo, pedagogickú činnosť. Hľadanie udržateľných riešení ho doviedlo k vynálezu kyvadlovej vodnej elektrárne SPEARhydro, ktorú momentálne vyvíja v spoločnosti archee.

Martin študoval striedavo na Fakulte architektúry STU a na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Získal ocenenie architektov za rodinný dom v Melčickej doline, nazývaný aj Slamák. Dom sa nachádza v západnej časti Bielych Karpát a Šichman na ňom spolupracoval v ateliéri Oximoron. Bratislavskej Nadácii Cvernovka pomáha so zavádzaním opatrení na zníženie energetickej spotreby.

Viac informácií nájdete na archee.tech a spearhydro.tech

Slamák v Melčickej doline