Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Lenka Janíčková

Lenka Janíčková

Lenka Janíčková je rodená Trnavčanka, ktorá v Prahe študovala na katedre fotografie a nových médií na Grafickej škole a od nového akademického roka začne navštevovať pražskú FAMU. Fotografii sa primárne venuje od strednej školy, keď študovala odbor textilná tvorba a začala sa zaoberať fotografiou reality a priestoru, ktorým bola obklopená. Medzi fotografiami sa teda objavili aj také, ktoré mali presah do spomínanej textilnej tvorby. Lenka sa venuje dokumentárnej, žurnalistickej, ale aj konceptuálnej fotografii.

Momentálne pracuje s objavovaním nových metód transformácie vizuálne zaujímavých obrazov do nových tendencií zobrazenia fotografie. Obsah fotografií sa čoraz viac viaže k témam, ktoré sú charakterizované myšlienkami alebo predstavami, ktoré sú subjektívne. V súčasnosti fotí pre hudobný magazín Fullmoon, kde pridáva fotoreporty z koncertov.

Čo sa týka fotografických ocenení, jej zatiaľ najvyššie bolo 2. miesto v celoštátnej súťaži AMFO 2018 v Nitre. Lenka je aj vášnivá cestovateľka, ktorej počas jej ciest nesmie chýbať jej najbližší spoločník – fotoaparát.

Viac o jej tvorbe nájdete na tejto stránke.