Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Igor Hanečák

Igor Hanečák

Igor je chalan, o ktorom sa dá s určitosťou hovoriť ako o veľmi kreatívnom a nápaditom človeku. Stojí za vznikom niekoľkých projektov, behá od jednému k druhému a ťažko ho zastihnúť len pri jednej veci. Asi najznámejším je dielo s názvom „Knowthem“, ktoré vyšlo z produkcie projektu ArtHa. Ide o potlačené tričká, ktorých motívmi sú portréty slovenských a tiež zahraničných osobností, predovšetkým spojených s kultúrou. Tie si Igor najprv pripraví pomocou techniky linorytu a následne prenáša na tričká.

Okrem toho má na svedomí aj iné potlače, ktoré často obsahujú citácie pochádzajúce z našej dennodennej reality, napr: „Nejebem na to“, „Kedy si naposledy zmenil to, na čo si nadával (v bare)?“. Všetky ArtHA projekty sú spojené s finančnou podporou na dobré veci, či už zbierky pre bezdomovcov v Nitre, rozvoj betónových skate spotov atď.

Igor je zapojený aj do projektu Podchod, ktorý sa nachádza v Poprade a v súčasnosti je využívaný ako freeshop t.j. človek si donesie to, čo mu netreba a odnesie to, čo potrebuje. Zorganizovaných tu bolo zopár umeleckých výstav a priestor celkovo ožil.

Viac o Igorovi a projekte ArtHa production nájdete TU.