Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Fons Hickmann

Fons Hickmann
Fons Hickmann

Fons Matthias Hickmann je nemeckým grafickým dizajnérom, typografom, autorom odborných publikácií a aj profesorom komunikačného dizajnu. Okrem neho študoval aj fotografiu a filozofiu, vyučoval na viacerých univerzitách a v súčasnosti pôsobí ako profesor na berlínskej Univerzite umení. Jeho diela sú vystavené po celom svete. V roku 2012 mu Trienále plagátu Trnava udelilo významné ocenenie Master’s Eye Award.

V roku 2001 v Berlíne založil vlastné štúdio Fons Hickmann m23, ktoré vedie s Bjoernom Wolfom. Štúdio pracuje spravidla na kultúrnych projektoch, no významnou vetvou jeho práce je aj spolupráca s Greenpeace. Okrem plagátového dizajnu sa venuje aj dizajnu kníh a magazínov či korporátnemu dizajnu. S vyše 200 medzinárodnými oceneniami sa jeho štúdio radí sa medzi svetovo najoceňovanejšie štúdiá.

Do povedomia sa v Nemecku dostal v roku 2006, keď zaujal médiá iniciatívou 11 dizajnérov pre Nemecko. Vznikla, aby odborne odsúdila logo, ktoré malo reprezentovať ich krajinu, keď u seba v roku 2006 hostila svetový futbalový šampionát, no zároveň bola aj výzvou na kolaboráciu a vzájomný súboj jedenástich dizajnérskych štúdií, aby Nemecku dodali kvalitné logo hodné tak veľkej udalosti.

Viac o jeho tvorbe nájdete TU a na tejto stránke.