Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Eduardo Barrera Arambarri

Eduardo Barrera Arambarri

Eduardo je grafický dizajnér pochádzajúci z Mexika, kde tento odbor vyštudoval na Národnej škole umeleckých remesiel UNAM. V súčasnosti žije v Prahe, kde študuje fotografiu a nové média. Čo sa týka jeho pracovných úspechov a skúseností, v roku 1996 navrhol niekoľko publikácií pre Medzinárodné bienále plagátu v Mexiku a dizajnérsky časopis Ludica. V rokoch 1999 – 2000 bol umeleckým riaditeľom Leo Burnett Mexiko a artdirektorom Magic Moments Agentur für Kommunikation vo Viedni v Rakúsku. Od roku 2001 Eduardo pracuje vo vlastnom štúdiu, kde navrhuje plagáty pre kultúrne podujatia a firemnú identitu.

Tento vysmiaty Mexičan je takisto oceneniachtivý, o čom svedčí napríklad bronzová medaila z Medzinárodného bienále plagátu v Mexiku, bronzová medaila v medzinárodnom trienále v Charkove na Ukrajine, 4. Blok a i. Spolu s Erikom Beltranom navrhli publikáciu Ergo Sum a získali za ňu Grand Prix na bienále v Brne.

Eduardo Barrera patrí v Mexiku medzi grafických dizajnérov strednej generácie, ktorí sa vo svojej tvorbe systematicky zaoberajú plagátom. Jeho tvorba je emotívna, s výraznou stopou osobnosti autora. Jedným zo základov jeho tvorivého procesu je zdieľať prostredníctvom komunikačných nástrojov posolstvo, ktoré je podobne ako forma veľmi rôznorodé a vychádza z potreby jedinca alebo skupín.

Viac o jeho tvorbe nájdete na tejto stránke.