Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Cila

Kolektív Cila

Cila je značka módneho oblečenia, za ktorej vznikom stoja Ala a Lenka Krivé. Ala je vyučenou krajčírkou, no nikdy sa tomuto remeslu nechcela venovať. A predsa!

Vo svojich začiatkoch sa venovala šitiu záster, kuchynských chňapiek a šitých textilných hračiek pre deti. Tieto produkty vznikali ešte pod značkou ALALA, no postupom času sa Ala zamýšľala nad svojou tvorbou viac. Chcela robiť oblečenie, ktoré sa zachová, dlho vydrží a bude šetriť prírodu. Jednoducho povedané, oslovila ju filozofia „slow fashion“, ktorej hlavným znakom je udržateľnosť v móde a rešpekt k prírode.

Tak sa zrodila Cila, ktorá ponúka oblečenie pre deti i dospelých. Svoje oblečenie pre deti navyše „vytuningovala“ rôznymi vychytávkami, ktoré umožňujú toto oblečenie nosiť dlhšie. Sú to módne kúsky, ktoré rastú spolu s vami. Inými slovami, zámerne vyrába oblečenie určené pre viacero konfekčných veľkostí, aby tak zabránila jeho nadmernému vyhadzovaniu. V súčasnosti CILU tvorí päť-členný tvorivý tím, ktorý sa stará nielen o šitie, ale i o fotografie a propagáciu.

Viac o jej tvorbe nájdete na tejto stránke.