Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Antónia Antalová

Antónia Antalová
Antónia Antalová

Minuloročná absolventka Vysokej školy výtvarných umení ateliéru Textilný dizajn. Momentálne pracuje ako tvorca obsahu pre sociálne siete a ako grafická dizajnérka pre Opre‘ Cidery v Košiciach a občasne ako freelencer, či už ako fotograf, textilný dizajnér alebo grafický dizajnér.

V tvorbe prepája najmä textil a ilustráciu – s ilustráciou a grafikou sa stretla ešte počas štúdia na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach. V jej živote však vždy zohrával veľkú úlohu aj textil, ktorý do grafiky zapájala a preto sa rozhodla pre štúdium textilu na vysokej škole. Jej veľkou vášňou sú najmä textilné techniky ako pletenie, háčkovanie, tkanie, či vyšívanie. Všetky tieto techniky využíva na prejav vlastnej ilustratívnej tvorby a vďaka každej technike si skúša odlišné výtvarné prejavy.

Jej záľubou je aj knižný dizajn – ešte v roku 2017 získala ocenenie v študentskej kategórii na súťaži Najkrajšie knihy Slovenska 2016. Zúčastnila sa rôznych výstav v rámci štúdia, či už na Heimtextile vo Frankfurte nad Mohanom alebo I-Dott v Blackburne.

Viac o jej tvorbe nájdeš tu alebo na instagramovom účte.