Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Simona Janišová

Simona Janišová
Simona Janišová

Pracuje v Slovenskom múzeu dizajnu ako externý kurátor zbierky keramiky. Keramiku však sama aj tvorí. Vo svojej tvorbe sa sústreďuje práve na porcelán – do tradičných keramických techník vnáša inovatívne postupy a koncepty. Jej objekty sú často figurálne, spájajú funkčnosť, svojskú estetiku a osobný príbeh.

Simona zdieľa štúdio s Lindou Vikovou, kde síce pracujú jednotlivo, no zároveň spolupracujú ako tvoria duo s názvom si.li. Ich značka je spojením dvoch rôznych prístupov k jednému materiálu, zdieľajú rovnakú vášeň pre porcelán a keramiku. si.li. sa od roku 2012 zameriava predovšetkým na ručnú výrobu porcelánových domácich potrieb pre každodenné použitie.

Simona Janišová je absolventkou Katedry úžitkového umenia na VŠVU. V rokoch 2000 – 2004 študovala na Škole úžitkového výtvarníctva odbor keramika a v štúdiu pokračovala od roku 2004 na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Bakalárske štúdium ukončila u Doc. Vidrovej (2008) a magisterské u Mgr. Art. Piršča (2010). Absolvovala rôzne zahraničné študijné pobyty. Vystavuje na Slovensku aj v zahraničí, v roku 2017 získala hlavnú cenu na Bratislava Design Awards.

Viac o Simone sa dozvite TU.

handbuilded and coiled from mixed clay materials
various glazes, perlmut luster
53 x 47 x 17 cm
2021
photo Jakub Hauskrecht
si.li