Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Šimon Chovan

Šimon Chovan
Šimon Chovan

Je vizuálny umelec a interdisciplinárny dizajnér pohybujúci sa na hraniciach súčasnej sochy, inštalácie, špekulatívneho dizajnu a mediálneho umenia. Zaujímajú ho rôzne situácie, fenomény a asambláže v ktorých sa stretávajú ľudia, technológie a veci. Najčastejšie reflektuje tieto dynamické vzťahy a systémy prostredníctvom priestorových mediálnych rozhraní, scén, objektov a naratívov.

Okrem voľnej tvorby sa venuje aj grafickému dizajnu pre neziskové a kultúrne inštitúcie (Kapitál, Literárny klub, Diera do Sveta, Mestská knižnica v Bratislave a iné) a je taktiež prispievateľom do internetového magazínu 3/4 o digitálnych kultúrach.

V roku 2019 som ukončil magisterské štúdium na VŠVU v Bratislave v ateliéri Priestor (Marcel Benčík, Palo Choma). Počas štúdia vystriedal rôzne ateliéri ako napr. Medialab, dielňa Jaroslava Kyšu či ateliér Borisa Ondreičku, taktiež strávil semester na Belgickom KASKU v ateliéroch Mediálneho umenia a Network culture. Svoju tvorbu prezentoval samostatnými výstavmi v Nitrianskej galérií, GMAB v Trenčíne, v Novej Synagóge v Žiline a v FKSE v Budapešti.

Zo skupinových výstav v poslednej dobe spomenieme napríklad napr. Anything goes pt. 3: Phoenix vo White and Weiss v Bratislave, Cruel Summer Camp v Exile vo Viedni, výstava Y k 70. výročiu VŠVU v Umelke, Difficularisation: Glass word ticking vo Photoporte, festival Freiraum v Banskej Bystrici či Sensorium v Bratislave. V roku 2019 som bol nominovaný na cenu EXIT. Zúčastnil som sa na rezidenčných pobytoch v Novej Synagóge v Žiline a v FKSE v Budapešti.