Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Sara Zahorjanova

Sara Zahorjanova
Sara Zahorjanova

je vizuálna umelkyňa, ktorá žije a tvorí v Paríži a Prahe. Vo svojej tvorbe sa venuje primárne maľbe, v ktorej kríži rôzne štýly a skúma rozličnosť tvarov, povrchov a štruktúr. Obsahovo sa dotýka témy času a priestoru vo vesmíre a jeho kontraste s ľudským životom na Zemi. Tieto témy definuje relativita mierok (mikro vs. makro svet) ako aj rozdielny prístup k spracovaniu maliarskej hmoty.

Okrem maľby tvorí objekty a obrazy pomocou vyšívania, lepenia v kombinácii rôznorodých látok a materiálov ako napríklad polyuretánová pena, zamat, čipka, hodváb a minerály. Pri ich tvorbe čerpá z vlastnej autorskej poézie a denníkov.

Sara bola finalistkou Strabag Artaward International 2022 vo Viedni a tohto roku získala Špeciálne ocenenie poroty v súťaži Maľba 2022 pod záštitou Nadácie VÚB banky.

Magisterský titul získala na Akadémii výtvarných umení v Prahe. Po dvoch rokoch v Intermediálnom ateliéri prof. Milana Knižáka nastúpila do Ateliéru grafiky prof. Jiřího Lindovského. Štúdium úspešne ukončila v roku 2018 v Ateliéri grafiky prof. Dalibora Smutného. V rokoch 2019 ­ 2020 absolvovala ateliérový pobyt v Paríži.

Approximately 17 million kilometers apart
2021
Acrylic on canvas
200 x 240 cm
Blue Rain
2022
Fabric, embroidery, cylinder and crystal beads, soft mesh, glitter
20 x 20 cm