Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Rita Koszorús

Rita Koszorús
Rita Koszorús

Hoci sa primárne venuje maľbe, nebráni sa ani presahom do akčného umenia či videa. Jej obrazy sú abstraktné kompozície, v ktorých spája rôzne postavy a štruktúry. Rada experimentuje s materiálom a k plátnu pristupuje ako k textílii, látke, ktorá sa dá tvarovať.

Medzi jej primárne záujmy patrí téma identity, keďže sa narodila v Maďarsku, ale žije na Slovensku. Rovnako hľadá identitu samotného obrazu. Zámerne vychádza z jeho historického vývoja a jemnými posunmi skúma rolu maliara v súčasnosti. Spoločným menovateľom v jej prácach je aj štúdium času, najmä pokusy o jeho zastavenie. Nepretržite pracuje s pocitom nostalgie.

Rita študovala grafiku u prof. Jančoviča a maľbu u prof. Fishera na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a na Maďarskej univerzite výtvarných umení v Budapešti v ateliéri prof. Imre Buktu. V roku 2013 absolvovala stáž na Akadémii krásnych umení v Budapešti v ateliéri pod vedením Imreho Buktu. Bola trikrát finalistkou a raz víťazkou súťaže Maľba roka, ktorú vyhlasuje Nadácia VÚB. V roku 2020 bola aj finalistkou súťaže Nadácie Novum. Je víťazkou súťaže Maľba roka 2021.

Viac o nej hľadajte TU.

schMERZraum
Schmerzbild Sunset
2019