Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Peter Važan

Peter Važan

Peter Važan svoj profesný život započal štúdiom geografie-kartografie na Univerzite Komenského v Bratislave, ktorú navštevoval celých päť rokov a dosiahol titul magister. Po absolvovaní tohto náročného štúdia pocítil túžbu tvoriť, a tak sa dal na trojročné štúdium v odbore výtvarná výchova, takisto na svojej alma mater. Kdesi tu sa v ňom začal formovať cit a nadanie pre filmársku kariéru. So svojim vysokoškolským životom ešte ani zďaleka neskončil.

Rozhodol sa vyskúšať si štúdium v odbore kameramanská tvorba a fotografia na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, odkiaľ si odniesol titul Bc. Art. A odtiaľto bol už iba krôčik k tomu, aby sa stal študentom katedry Dokumentárnej tvorby, takisto na VŠMU, kde sa momentálne nachádza v poslednom, 2. magisterskom ročníku.

Za dlhé obdobie štúdií stihol vystriedať množstvo zamestnaní. Medzi rokmi 2006-2008 bol producentom a projektovým manažérom festivalu dokumentárnych filmov s názvom Jeden svet. Jeho umelecká tvorba je neuveriteľne rozsiahla. Od tvorby videoklipov, krátkych videospotov, cez komiksy, ilustrácie a fotografie až po dokumentárny film.

Viac o jeho tvorbe nájdete na jeho stránke.