Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Michaela Moravčíková

Michaela Moravčíková
Michaela Moravčíková

Jej tvorba hľadá spojenie medzi lyrickou abstrakciou pohybu a relatívnou abstrakciou obrazu. Spája maľbu, grafiku, koláž a kresbu v snahe zachytiť rozvetvenie či doslovný význam metafor v arbitrárnom svete jazyka. Inšpiruje sa každodennými figúrami, tvarmi a emóciami, ktoré sa ubránili premazaniam jej pamäte, športom, cirkusom a humorom.

Maliarskym nástrojom je pre ňu vlastné telo a pohyb, ktorý je pri tvorbe dôležitý a podstatný. Pri tvorbe pracuje s akrylom, olejom, pigmentom, želatínou, lepidlami, …

V predchádzajúcej tvorbe sa venovala figúre vsadenej do architektonického prostredia. Zobrazeniu človek vs. Zvieraťa. Zaujíma ju živočíšna prirodzenosť, inštinktívnosť v kontraste s racionalitou každodenného a života a jeho pravidlami.

Michaela vyštudovala maľbu na VŠVU v ateliéri maľby u Klaudie Kosziby a je aj absolventkou architektúry na Fakulte architektúry a dizajnu, STU. Počas štúdií absolvovala študijne pobyty v zahraničí na Newcastle University, Universitat Ramon Llull Barcelona a University of Arizona Collage Of Fine Arts v Tucsone. Michaela je umelkyňou vystavujúcou predovšetkým na Slovensku a to na samostatných alebo spoločných výstavách. Patrí sem výstava Zveriť sa (Flatgallery, 2021), Fragile ( NBS Gallery 2021), Presadenie ( Rosenfeldov palác, 2021), Body lotion, (Visual Arts Graduate Research Laboratory, Tucson 2021), Tribute to summer (Soren, 2021) a Sirotinec (Modra, 2021).