Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Lucia Gamanová

Lucia Gamanová
Lucia Gamanová
foto: Darjan Hardi

Vo svojej tvorbe často pracuje s nájdenými artefaktmi a ich premenou na šperkové objekty. Je spoluzakladateľka občianskeho združenia päť & pól, funguje v autorskej dvojici dizajnérskeho štúdia GAMANOVA BAKUSHINA. Za svoju diplomovú prácu Šperk ako niečo získala Národnú cenu za dizajn 2021 – Produktový dizajn, v kategórii študentský dizajn.

Lucia je vizuálna umelkyňa a dizajnérka, žije a tvorí v Bratislave. Študuje na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, v 2. ročníku na doktorandskom štúdiu na Katedre vizuálnej komunikácie v Ateliéri Priestor, kde sa zaoberá dizajnom výstav. Počas bakalárskeho štúdia študovala na Katedre intermédií a multimédií v ateliéri Transpraxis (art/socialjustice/culture) u Szabolcs Ernö Kiss-Pála a Nóry Ružičkovej na bratislavskej VŠVU. Bakalársky titul získala na Katedre vizuálnej komunikácie v ateliéri 303 (Pavel Choma a Marcel Benčík).

Počas štúdia absolvovala zahraničnú stáž v Krakove na Akadémii Jána Matejka a ročnú internú stáž na Katedre úžitkového umenia v ateliéri S+M+L_XL – Kov a šperk u Karola Weisslechnera. Svoju diplomovú prácu ukončila medziodborovo, na Katedre vizuálnej komunikácie a na Katedre úžitkového umenia. Počas magisterského štúdia vystavovala v krajinách V4, Litva, Srbsko, Španielsko, Nemecko, Bulharsko, na medzinárodnej prehliadke absolventských prác V4 – Graduation project 2019 a na medzinárodnej výstave šperku a remesla Talente 2020.

Viac tvorby nájdete na jej Instagrame.

Hmota na mieste | 2020
Foto: Kvet Nguyen, z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Hmota na mieste, intuitívna performancia | 2021,
Foto: Kvet Nguyenz, verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia