Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Laura Štorcelová

Laura Štorcelová
Laura Štorcelová

Laura je scénografka a vizuálna autorka. Vo svojej tvorbe sa zameriava na presahy medzi a naprieč umeleckými disciplínami.

V roku 2017 spolu s Lýdiou Ondrušovou založila nezávislé Divadlo NUDE, platformu, ktorá sa zaoberá autorskou tvorbou, spája tvorkyne a tvorcov, ktoré/í sa snažia systematicky experimentovať s formou a tematickým obsahom predovšetkým činoherného divadla. V Divadle NUDE pôsobí ako art directorka a autorka. Ako scénografka a idea maker spolupracuje s Divadlom DPM. 

Pre jej divadelnú tvorbu je špecifický čistý a minimalistický rukopis so zameraním na ústrednú vizuálnu tému, ktorá sa v analógiách úzko viaže na obsahovú rovinu divadelných produkcií. Veľká časť predstavení na ktorých participuje využíva site – specific formy ale aj princíp scénickej inštalácie, ktorá sa mení vzhľadom na miesta uvedenia. Tak vytvára z toho istého vizuálneho materiálu vždy jedinečné scénické riešenia.

Jej scénografie možno vidieť v kamenných divadlách ale aj na bytoch, v palácoch, na poliach, v galériách, pod mostami, v synagógach a nočných kluboch. Inšpiráciu čerpá aj z týchto paradoxov, ktoré jej prináša nezávislá a komerčná časť jej tvorby. Ako scénografka a stylistka dlhodobo spolupracuje s fotografkou Máriou Švarbovou. 

V audiovizuálnej sfére sa orientuje na set design pre reklamy. Pozorne si vyberá projekty, ktoré majú istú vizuálnu integritu s jej voľnou tvorbou. Každý pondelok vedie ateliér scénografie na SŠUP v Topoľčanoch, kde sa snaží študentov motivovať k voľnej tvorbe a ukazovať im kam ich môže ich vlastná kreativita doviesť. 

Laura vyštudovala scénografi na VŠMU v Bratislave. Absolvovala štúdijný pobyt na escola Superior de Teatro e Cinema v Lisabone. Viac o nej – laurastorcelova.com/

Viac o nej hľadaj TU.

Štátne Divadlo Košice: Netrpezlivosť srdca (autor fotografie Joseph Marčinský)