Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Betonbasic

Betonbasic

Manželské duo v zložení Ľubica Rybár, ktorá je mozgom, srdcom a motorom a Michal Rybár, večne zahrabaný v textoch o betóne alebo zavretý v dielni a nevnímajúci čas, stoja za vznikom značky Betonbasic. Tá vznikla v roku 2015 ako spoločný projekt so zámerom vyrábať malé interiérové dekorácie. Zo zvyškov betónovej zmesi si Ľubica začala odlievať malinké kocky, a tým jej snaha produkovať čo najmenej odpadu priniesla ďalší rozmer – betónové šperky. Bolo výzvou transformovať betón, materiál vnímaný ako drsný a mužský na niečo jemné a ženské. Autorka nápadu momentálne pracuje už na svojej 5. kolekcii. V každej objavuje nové možnosti a hranice prezentácie betónu, a tak je každá kolekcia odlišná.

Postupne sa Betonbasic posunul od interiérových doplnkov smerom k interiérovému dizajnu. Výrobe stolových platní, lavíc, umývadiel alebo displejov na šperky sa venuje primárne Michal, ktorý trávi množstvo času štúdiom nových techník a komunikáciou s výrobcami po svete. Pri výrobe rôznych kúskov, spracovaných rozličnými technikami, vznikalo zbytočne veľa odpadu, a tak z nich veľmi spontánne vznikli betónové koláže/obrazy.

Betonbasic je šperk aj interiér, žena a muž. Taktiež je o kontrastoch ale i harmónii, dobrodružstve, provokácii, zábave, vášni a láske.

Viac o ich tvorbe nájdete na tejto stránke.