Organizátorom trnavskej PechaKucha Night je občianske združenie Publikum.sk.

oz.publikum.sk

Andrea Ďurianová

Andrea Ďurianová
Andrea Ďurianová

Andrea je mladá a talentovaná dizajnérka, ktorej pravými rukami pri jej práci sú poriadok a systém. Veľa premýšľa o priestore a o vzťahoch v priestore. Venuje sa interiéru, dizajnu a výrobe šperkov.
Popri riešení interiérových projektov a dizajnovaní originálnych šperkov sa Andrea profesionálne zaoberá aj inštalovaním výstav. Andrea študovala na Škole úžitkového výtvarníctva v Kremnici (2001-2005), na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v Ateliéri S+M+L- XL Kov a šperk (2005-2012) a v súčasnosti je doktorandkou na Fakulte architektúry STU. Ako výtvarníčka sa zúčastnila viacerých samostatných a spoločných výstav na Slovensku, ale prezentovala svoju tvorbu aj v zahraničí. Momentálne prebieha v Galérii Čin Čin jej výstava novej kolekcie šperkov, na ktorej prezentuje najmä brošne, ktoré vytvára z nerezového plechu. V tejto konkrétnej kolekcii riešila precízne skladanie tenkých prúžkov alebo pásov nerezového plechu, ktoré v geometrických mriežkach ukladá vedľa seba do uceleného objektu.

Jednoznačným charakteristickým znakom v tvorbe výtvarníčky Andrey Ďurianovej je absolútna čistota, presnosť a zmysel pre detaily. Pri tvorbe šperkov je pre Andreu veľmi dôležitá aj ľahkosť, no
podstatná je tiež efektivita a recyklovateľnosť. Berie teda ohľad na prostredie, v ktorom žijeme.

Viac o jej tvorbe nájdete na tejto stránke.

Andrea Ďurianová
Andrea Ďurianová