História
PechaKucha Night vol. 1
4. máj 2011, Artklub Trnava
Účinkujúci:
Erik Šimšík
Kristína Šimeková
Mladý pes
Áno! – Online magazín
Martina Štibravá
Modrofúz (Ján Šifra)
Oľga Paštéková
Boris Vitázek
PEK crew
hlupane na bráne
Alica Gurínová
Martin Kochan
Blažena Ostrovská
Hudba: DJ stroon & Karaoke Tundra
PechaKucha Night vol. 2
30. november 2011, Artklub Trnava
Účinkujúci:
Culinario – dizajn
Katarína Acélová – fotografka
Dávid Demjanovič a Jarmila Mitríková – výtvarné umenie
Ivan Kasaj – ilustrátor
Tomáš Beňadik – výtvarné umenie
Adam Znášik – Kompot.sk
Rado Ondřejíček – spisovateľ, kreatívec
Tatiana Vrtochová (Da Linka) – street art, ilustrácie
RudaKitana – móda
Zuzana Štibrányiová (garbie) – módna fotografka
FOOMO Skateboards (Miloslav Šály) – skateboarding
PechaKucha Night vol. 3
29. február 2012, Artklub Trnava
Účinkujúci:
Milk – kreatívne štúdio
Iva Durkáčová – fotografia
Simona Janišová – keramika
VJ Zden (Satori) – otec slovenského VJ-ingu
Michaela Bednárová – Puojd
Jakub Ptačin – o.z. Back-Space
Pure728 – streetart
Michal Burák – Mestské zásahy Košice
Michal Stolárik – Hochspannung!
Laker Faker – umelecký recesista
Afterparty: DJs Michael Priest (Hochspannung!) & Bad Mojo (Splash!)
9. mája 2012, Malá synagóga
Účinkujúci:
Miša Chmelíčková – grafický dizajn, ilustrácia
Adam Peciar – Pecobikes
Daniela Olejníková – ilustrácia
Pavlína Morháčová – M_P_ BA
Samuel Hošek – výtvarník
Tomáš Farkaš – fotografia, hudba
Katarína Morháčová – konceptuálne umenie
Lea Hurbanová – Designfactory
Ján Záhradník – Lomoz
Dušana Dingová, Sabína Djasníková, Marek Kollárik – kone.fmk
PechaKucha na Grape
10. augusta 2012, Grape Festival
Účinkujúci:
Dalibor Vidiečan – yourdesign
Zuzana Kubánová – Popular
Kuxo – Shiz.sk
Jolo – Lomography
Andrej Dúbravský – výtvarné umenie
Dominika Žáková – výtvarné umenie
Zolo – Milk
PechaKucha Night vol. 5
5. septembra 2012, Synagóga
Účinkujúci:
Pekka Loiri (Fínsko)
Zdzisław Schubert (Poľsko)
François Caspar (Francúzsko)
Jan Rajlich (Česká republika)
Stanislav Stankoci
István Orosz (Maďarsko)
Pavol Choma a Martin Kubina
Robert Paršo
Ondrej Gavalda
Ivana Palečková a Martin Mistrík
Boris Meluš
Emil Drličiak
Branislav Matis
Matúš Lelovský
28. novembra 2012, Kopplova vila
Účinkujúci:
Jana Kadlíčková – šperky
Klára Pitlová – ilustrácia, grafický dizajn
Dagmara Tragorová – ilustrácia
Dominika Žáková – maľba
Viliam Slaminka – maľba, komiks, ilustrácia
Matúš Kucharovič – grafický dizajn
Alexandra Barth – maľba, grafika, ilustrácia
Adam Berka – 82 bøok&design shõp
Asot Haas – výtvarník
Dušan Junek – grafický dizajnér
7. marca 2013, Synagóga
Účinkujúci:
Peter Chmela (víťaz Trienále plagátu Trnava) – grafika
Free Trees – handmade batohy
Katarína Janečková – výtvarné umenie
Marek Párajka – bike dizajn
MOOV – beats club night
Provocation Bureau – kreatívne štúdio
Juraj Marec – Slovak Art Magazine
Martin Jankura (pyrodesign) – dizajn
Martina Slováková & Cukru – visual art
Jana Kapelová – výtvarné umenie
ASIL – asociácia ilustrátorov
PechaKucha Night vol. 8
25. máj 2013, Malá synagóga
Účinkujúci:
Roman Popelár – kunsthistorik, kurátor
Michal Staško – dizajnér, držiteľ Red Dod Award
Martin Fyris – tvorca komixov
Michaela Mazalánová – módna návrharka, víťazka Schwarzkopf Fashion Talent
Nikola Luzarová – Čerstvé Ovocie
Kamil Aujeský – Fellows.sk
Roman Gajdoš – výtvarník
MOOV – beats club night
Open Design Studio – vizuálna komunikácia a grafický dizajn
Ivan Greguš – graffity a street art
Ľubica Mildeová – grafický dizajn
remini – zápisníky a publikačný dizajn
PechaKucha Night u Beethovena
20. júl 2013, kaštieľ v Dolnej Krupej
Účinkujúci:
Sewologylab – módna návrhárka
Matúš Valter – módna značka Cocopinda
Lucia Šupolová – dizajnérka
Lucia Štofejová – módne doplnky a šperky
Home is land – architekti
Jana Kadlíčková – šperky
Norbert Šmondrk – architekt, štúdio K.F.A. architecture & design
Daniela Krajčová – výtvarníčka
Tomáš Beňadik – výtvarník
Peter Sit – fotograf
PechaKucha na Grape 2
9. augusta 2013, Grape festival, Letisko Piešťany
Účinkujúci:
Michal Jurkovič – Jablčnô
Katarína Janečková – výtvarné umenie
Klára Pitlová – grafický dizajn
Johanna Grigarová – Ushy.té
Kamil Aujesky – Fellows
Nikola Luzárová – Čerstvé ovocie
Bratislavský regál
Eva Vokounová – módne doplnky Vivien handmade
25. september 2013, Kopplová vila
Účinkujúci:
Miro Trubač – sochár
Marek Hattas – Hidepark Nitra
Tatiana Vrtochová – ilustrácie a street art
Petra Vlčková – fotografia
Nice Architects – architektonické štúdio
Dia Takácsová – fotografia
Juraj Blaško – grafický dizajnér
Robert Szegeny – grafický dizajnér
Rastislav Polenkovič – ilustrácia
Jakub Liška – modranská keramika
4. december 2013, Synagóga
Účinkujúci:
Základná umelecká škola, Mozartova
Andrej Harsany – grafický dizajn
Martin Kochan – sochárstvo
Tomáš Rybár – ilustrácie, VJing, street art
Mário Marko – domáce sirupy
Sylvia Ciulis – Slovakiagift
Ivan Siláči – Young Folks
Ivan Dudáš – výtvarné umenie
26. február 2014, Synagóga
Účinkujúci:
Martin Bu – grafický dizajnér
Marek Minor – grafický dizajnér
Zuzana Žabková – vizuálne umenie
Šymon Kliman – fotograf
Martin Zaiček – architekt, združenie Archimera
Peter Gabriška a Juraj Zamborský – projekt Bookpoint
Magda Gurská – ilustrátorka
Maruška Marušíková – grafická dizajnérka
Martin Plško – tvorca komiksov, Empaya Comics
Zuzana Godálová – výtvarné umenie
Michaela Luptáková – módna návrhárka
7. jún 2014, Káčerov majer
Účinkujúci:
Vlasta Žáková – výtvarné umenie a módny dizajn
Maroš Baran – módny dizajn
Andrej Kolenčík – animátor a filmár
Mária Neradová – ilustrátorka
Flying Architectures
Zuzana Branišová – výtvarné umenie
Ondrej Virag a Tomáš Svitek- architektúra
Eva Vokounová – módne doplnky
Martin Kleibl – projekt Konduktor
Mirka Podmanická a Markéta Nováková – Bio-vázy 0-5
Eva Kukurová – kultúrne centrum Malý Berlín
Johanna Grigarová – Ushy.té
Daniel Point – výtvarné umenie
Adam Berka – 82 bøok&design shõp
PechaKucha Medzicentrum (N1-12)
2. august 2014, festival Medzicentrum, Nástupište 1-12 Topolčany
Účinkujúci:
Peter Kalmus
Tomáš Makara
Mira Podmanická
Daniela Krajčová
Lisa Premke (de)
Matej Al-Ali (cz/sk)
Junichiro Ishii (jp)
Matej Vojtuš
Martin Kochan
Cyril Blažo
Nina Šošková – Outdoor Gallery a Medzicentrum
Samo Čarnoký – NEÓNa
16. august 2014, Grape festival, Letisko Piešťany
Účinkujúci:
Pavol Bartoš – grafický dizajnér, Bratiska
Matúš Kucharovič – Retart
Janka Kadlíčková – módne doplnky
Anna Deak – grafický dizajn, Helmona
Lovemusic – dizajnové oblečenie, doplnky
Matúš Slovák – Stickerwood
Martin Bystriansky – fotograf
Katarína Halmová a Martin Matias – Nástupište 1-12 a OZ Z každého rožku trošku
12. november 2014, Synagóga
Vydanie bolo zamerané na finalistov a laureátov Ceny Oskára Čepana.
Účinkujúci:
Martin Kochan
Matěj Smetana
Ján Šipöcz
Stano Masár
Erik Binder
Mário Chromý
Štefan Papčo
Juraj Dudáš
Dorota Sadovská
Cena Oskára Čepana – prezentuje Ľubica Drangová
25. február 2015, Synagóga
Účinkujúci:
Simona Čechová – ilustrácie
Zuzana Duchová – Salónik.sk
Ján Triaška – maľba
Tereza Oľhová a Martina Sľuková – Inak sa mám fajn
Patrícia Koyšová – maľba
Monika Pascoe Mikyšková – maľba a ilustrácie
Branislav Laho – grafický dizajn
Miriama Schniererová – maľba
Dodo Dobrík – grafický dizajn
Nina Šošková – Medzicentrum 2014
Matej Vojtuš – grafický dizajn
Ďuri Figura – fotografia
Pavol Lupták – Ztohoven
20. jún 2015, Kopplova vila
Účinkujúci:
Juliana Mrvová – výtvarné umenie
Ivana Sláviková – sochárstvo
Karin Andrášiková – Mládež ulice
Tomáš Beňadik – výtvarné umenie
Alexandra Barth – maľba a grafika
Dávid Demjanovič a Jarmila Mitríková – vizuálne umenie
Martin Špirec – konceptuálne umenie
Blažena Ostrovská – módny dizajn
Tomáš Farkaš – fotografia a hudba
Martina Matlovičová – ilustrácie
15. august 2015, Letisko Piešťany / Festival Grape
Účinkujúci:
Reformát
Matej Vojtuš
Ecoheart
Miro Trubač
Ivana Šáteková
Čierne diery
Veronika Kocourková
Web umenia
Matej Špánik
Drevená Helena
2. september 2015, Kopplova vila
Špeciálne vydanie pripravené v rámci Trienále Plagátu Trnava 2015 venované grafickému dizajnu.
Účinkujúci:
Karri Piippo (Fínsko)
Fons Hickmann (Nemecko)
Julo Nagy
Ján Šicko
Jakub Konupka (Česká republika)
Jozef Tušan
Matej Lacko
Lucia Šimková
Pavol Bartoš
Martin Adamko
Martina Matlovičová – ilustrácie
26. november 2015, Kopplova vila
Účinkujúci:
Mária Čorejová – maliarka
Dominik Janovský – fotograf
Peter Trmos – grafický dizajnér
Nina Šošková – projekt Vytvorené na Slovensku
Lenka Lukačovičová – fotografka
Peter Gála – grafický dizajnér
Marko Viskupič – grafický dizajnér
Martin Jabrocký – interiérový dizajn
Peter Kalmus – výtvarník
Michal Slovák – dizajnér, spoluzakladateľ Jablčnô
Woven – štvorica architektiek
Jakub Brunner – šperkár
PechaKucha Night Trnava vol. 18
7. apríl 2016, Kopplova vila
Účinkujúci:
Veronika Kocourková – výtvarníčka, ilustrátorka
Pavol Kulkovský – fotograf
Filip Sabol – maliar
Štefan Oliš a Lukáš Matejka – TRAKT
Alexandra Galambová – fotografka
Maliarska skupina BAnda
Filip Zemčík – hudobný label Z Tapes
TOTO! je Galéria
Peter Cvik – výtvarník a maliar
ALATE millinery – hand-made klobúky
Marínka Somarinka – knihy a aplikácie pre deti o tom, ako vzniká film
26. august 2016, Galéria Ľudovíta Fullu
Účinkujúci:
Peter Machajdík
Ondrej Jób – grafický dizajnér a typograf
Zora Husarčíková – projekt Fasion LIVE!
Jakub Pišek – videoart a experimentálne umenie
Ján Mikuš
Nina Šošková a Lenka Sršňová – projekt Vytvorené na Slovensku
Paulína Rypáková Vårregn
Simona Janišová
Eva Činčalová
PechaKucha Night Trnava vol. 19
21. september 2016, Štúdio tanca a pohybu Alegria
Účinkujúci:
Matej Mazák – animácia
Adela Režná – ilustrátorka
Metaformi – šperky
Martina Chudá – vizuálne umenie
David Reitšpís – drevený dizajn
Anton Čierny – multimediálne umenie
Zora Husarčíková – Fasion LIVE!
Erik Šille – maľba
Jonáš Gruska – performer, zvukový umelec
Juraj a Ivan Dudášovci – vizuálne umenie
Marcin Berdyszak – výtvarník
PechaKucha Night Trnava vol. 20
30. november 2016, Štúdio tanca a pohybu Alegria
Účinkujúci:
Emil Drličiak – dizajnér
Nosene – neobyčajný second-hand
Marián Vredík – animátor
Ondrej Jób – typografia, dizajn
Lenka Sršňová – odevný dizajn
FakeFolk – Michaela Giertlová – odevný dizajn
Matej Rabada – modrotlač
Studio 5 – architektúra
Juraj Gábor – intermediálne umenie
Matúš Koprda – fotograf
PechaKucha Night Trnava vol. 21
22. február 2017, Galéria Jána Koniarka
Účinkujúci:
Dávid Petráš a Štefan Szabó – Projekt Ruiny
Časopis X
Rober Makar – grafika
Natália Benčičová – fotografia
si.li – keramika
Monika a Bohuš Kubinský – výtvarné umenie, socha
KAT Graphic Design Studio
Nikola Šušovicová – maľba
Ema Lančaričová – fotografia
Žovinec bros – intermediálna tvorba
Branislav Peppel – značka ponožiek OneSock
Adam Berka – Ilustrovaná ústava SR
Diana Čermáková – (cestovateľská) fotografia
PechaKucha Night Trnava vol. 22
21. jún 2017, ZUŠ Mozartova 10
Účinkujúci:
Lucia Baranová – fotografia
Richard Moravčík – maľba, fotografia
Erika Kovačičová – grafika
Lucia Čmilanská – produktový dizajn
Matej Horváth – architektúra, urbanizmus
Viktória Jehlárová – grafický dizajn
Lukáš Radošovský – architektúra
Simona Šváňová – grafika
Margaréta Petržalová – maľba
Beáta Balgavá – prezentácia Zuš
PechaKucha Night Trnava vol. 23
23. september 2017, Zelený kríček
Účinkujúci:
Dušan Kochol – Off_ Festival Bratislava
Jozef Pilát – maľba, konceptuálne umenie
Miro Trubač – socha
Ján Jožiov – maľba, finalista Maľby roka 2017
Časopis Bublina – časopis pre deti
Veronika Pilátová – fotografia, grafický dizajn
Bagbet: Alžbeta Ihrová – odevný dizajn
Marceli Adamczyk – maľba, umelecká tkanina
Radim Straka – maľba
Dorota Holubová – fotografia
PechaKucha Night Trnava vol. 24
29. november 2017, Obradná sieň radnice
Účinkujúci:
Marek Ormandík – maľba
Lukáš Kuzma – fotografia
Dávid Koronczi – Pinchof_ – grafický dizajn
Peter Važan – film, ilustrácia
Michaela Prekopová – Primát – odevný dizajn
Andrej Kolenčík – ilustrácia, film
Viliam Slaminka – maľba, konceptuálne umenie
Matúš Maťátko – grafický dizajn, ilustrácia
Eva Šrubařová – umelecká tkanina
Tomáš Beňadik – konceptuálne umenia
Pucle – puzzle so slovenskými ilustráciami
PechaKucha Night Trnava vol. 25
7. marec 2018, Malý Berlín
Účinkujúci:
Lucia Papčová – fotografia, video
Vlasta Žáková – umelecká textilná tvorba
Lucia Žatkuliaková – ilustrácia
Šimon Galanský – interiérový dizajn
Ester Šabíková – fotografia
Ľubomíra Sekerášová – maľba
Marián Laššák – produktový dizajn
Zuzana Martinusová – ilustrácia, textilná tvorba
2021 architekti – architektonické štúdio
Matúš Teplický – stolná hra Rozprávkari
Richard Kučera Guzmán – fotografia
PechaKucha Night vol. 26
9. jún 2018, Malý Berlín
Účinkujúci:
Pavol Truben – maľba a iné média
Lenka Lukačovičová – fotografia
Ján Valík – maľba
Ľubomír Slovinský – produktový dizajn
Betonbasic – šperk
Pavlína Morháčová – grafický dizajn
Katarína Sido – maľba
Michal Tornayi – grafiky čiernych dier
Radovan Dranga – fotografia
Igor Hanečák – grafický dizajn
Cila – odevná značka
Kristína Kubáňová – časopis Slniečko
PechaKucha Night Trnava vol. 27
12. september 2018, Malý Berlín
Účinkujúci:
Justyna Czerniakowska (PL)
Yossi Lemel (IL)
Alain Le Quernec (FR)
Eduardo Barrera Arambarri (MX)
Johanna Biľak
Andrej & Andrej
Dodo Dobrík
Mária Sládečková – Saturejka
Katarína Hutníková
Ivana Palečková
Eva Kašáková
PechaKucha Night Trnava vol. 28
7. november 2018, Malý Berlín
Účinkujúci:
Rudolf Letko – kaligrafia
Olja Triaška Stefanović – fotografia, nové médiá
Viktor Fuček – maľba
Natalia Sheveleva – ilustrácia
Matej Fabián – maľba, objekt
Michal Huštaty – fotografia
Boris Meluš – knižný dizajn
Šopa dizajn – šperky, odevný dizajn
Marcel + Eva Gacho – architektúra, interiérový dizajn
Matej Vojtuš – grafický dizajn
Ján Filípek – grafický dizajn, typografia
PechaKucha Night Trnava vol. 29
7. marec 2019, Galéria Jána Koniarka
Účinkujúci:
Andrej Haršány – socha
Kristína Mesároš – maľba
Lea Lovíšková – fotografia
Jana Farmanová – maľba
Viktória Komárňanská – Marna
Filip Horník – ilustrácia
Dana Tomečková – šperk, inštalácia
Martin Kolčak – animácia
Kriss Sagan – ilustrácia, animácia
Peter Lančarič – fotografia
PechaKucha Night Trnava vol. 30
22. jún 2019, Malý Berlín
Účinkujúci:
František Bohunický – socha
Andrej Dieneš – grafický dizajn
Umelohmotné – výrobky z recyklovaného plastu
PURE JUNK – reckylovaný nábytok a interiérový dizajn
Šupolka – šperky z 3D tlačiarne
Marek Mati – grafický dizajn
vytvorené na Slovensku – Vytvor si svoj suvenír!
Lenka Janíčková – fotografia
Anna Hájková – ilustrácie
Biela – odevná značka
Remini – zápisníky, diáre
Pergamen – grafické štúdio
PechaKucha Night Trnava vol. 31
2. október 2019, Malý Berlín
Účinkujúci:
Nikoleta Gajarová – grafický dizajn
Klaudia Korbelič – objekt, inštalácia
Margaréta Petržalová – maľba
Matúš Zajac – dokumentárna fotografia
Viktor Hermanský – grafický dizajn
Iveta Tomanová – socha
Dušan Pacúch – grafika
Marek Jarotta – maľba
Martin Derner – grafický dizajn, objekt
Lucia Kotvanová – inštalácia, „Nakresli si ovečku“
Radka Salinská – objekt, fotografia
Andrea Ďurianová – interiérový dizajn, šperk
Alexandra Barth – maľba