Letné sobotné popoludnie 7. júna môžete stráviť v príjemnom prostredí areálu Kačerovho majera, sídla Krajského pamiatkového úradu, na pestrom kultúrnom a umeleckom programe. Už od 13:00 budú prebiehať dizajnmarket DizajnTU!, burza kníh, literárne čítania a DIY workshopy, či kurzy pinhole fotografie.

Dizajn TU! je výstavno-predajný market, na ktorom sa predstavia hlavne dizajnéri a tvorcovia z Trnavy a okolia. Je veľmi ťažké definovať hranice dizajnu, remesla a umenia, ale pri výbere predajcov sa organizátori snažili zohľadniť len jedno kritérium – ich produkty musia byť niečím inovatívne, čerstvé a prinášať potencionálnemu kupcovi hodnotu. Dizajn TU! tak prináša do Trnavy príležitosť nakúpiť poctivé hand-made a dizajn výrobky.

Večerný program PechaKucha Night Trnava sa začne o 19:30. V krátkych a úderných prezentáciách v už známom formáte 20×20 porozprávajú o svojej tvorbe a aktivitách dvanásti šikovní dizajnéri, výtvarníci a architekti. Medzi hosťami budú napríklad aj animátor a filmár Andrej Kolenčík, módna návrhárka a výtvarníčka Vlasta Žáková, či dvojica architektov Ondrej Virag a Tomáš Svitek, ktorí predstavia svoj návrh prestavby kúpaliska na Kamennom mlyne.

Podrobnejšie informácie o programe a jednotlivých hosťoch nájdete na http://pechakucha.publikum.sk a v evente https://www.facebook.com/events/1426482337622308/.

PechaKucha Night Trnava vol. 12

Kačerov majer (Krajský pamiatkový úrad), Cukrová 1

od 13:00 – celodenný program:

DizajnTU!

Burza kníh

literárne čítania

DIY workshopy

pinhole photography

o 19:30 – PechaKucha

Podujatie pripravuje OZ Publikum.sk v spolupráci s Pamiatkovým úradom SR a Galériou Jána Koniarka. Na programe sa podieľajú Literis, Karpatský lovec, Ľalia a Dierková komora. Za podporu ďakujeme aj Lepšej Trnave, Správe kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava, spoločnosti Bright a mediálnym partnerom Trnava-live.sk, Trnavsko, Nuda v Trnave, Shiz.sk, Doba.sk a Mestu Trnava.