PechaKucha Night vol. 1

4. máj 2011, Artklub Trnava

Účinkujúci:
Erik Šimšík
Kristína Šimeková
Mladý pes
Áno! – Online magazín
Martina Štibravá
Modrofúz (Ján Šifra)
Oľga Paštéková
Boris Vitázek
PEK crew
hlupane na bráne
Alica Gurínová
Martin Kochan
Blažena Ostrovská

Hudba: DJ stroon & Karaoke Tundra

 

PechaKucha Night vol. 2

30. november 2011, Artklub Trnava

Účinkujúci:
Culinario – dizajn
Katarína Acélová – fotografka
Dávid Demjanovič a Jarmila Mitríková – výtvarné umenie
Ivan Kasaj – ilustrátor
Tomáš Beňadik – výtvarné umenie
Adam Znášik – Kompot.sk
Rado Ondřejíček – spisovateľ, kreatívec
Tatiana Vrtochová (Da Linka) – street art, ilustrácie
RudaKitana – móda
Zuzana Štibrányiová (garbie) – módna fotografka
FOOMO Skateboards (Miloslav Šály) – skateboarding

 

 

PechaKucha Night vol. 3

29. február 2012, Artklub Trnava

Účinkujúci:
Milk – kreatívne štúdio
Iva Durkáčová – fotografia
Simona Janišová – keramika
VJ Zden (Satori) – otec slovenského VJ-ingu
Michaela Bednárová – Puojd
Jakub Ptačin – o.z. Back-Space
Pure728 – streetart
Michal Burák – Mestské zásahy Košice
Michal Stolárik – Hochspannung!
Laker Faker – umelecký recesista

Afterparty: DJs Michael Priest (Hochspannung!) & Bad Mojo (Splash!)

 

 

PechaKucha Night vol. 4

9. mája 2012, Malá synagóga

Účinkujúci:
Miša Chmelíčková – grafický dizajn, ilustrácia
Adam Peciar – Pecobikes
Daniela Olejníková – ilustrácia
Pavlína Morháčová – M_P_ BA
Samuel Hošek – výtvarník
Tomáš Farkaš – fotografia, hudba
Katarína Morháčová – konceptuálne umenie
Lea Hurbanová – Designfactory
Ján Záhradník – Lomoz
Dušana Dingová, Sabína Djasníková, Marek Kollárik – kone.fmk

 

 

 

 PechaKucha na Grape

 10. augusta 2012, Grape Festival 

Účinkujúci:
Dalibor Vidiečan – yourdesign
Zuzana Kubánová – Popular
Kuxo – Shiz.sk
Jolo – Lomography
Andrej Dúbravský – výtvarné umenie
Dominika Žáková – výtvarné umenie
Zolo – Milk

 

 

 

 

 

PechaKucha Night vol. 5

5. septembra 2012, Synagóga

Účinkujúci:
Pekka Loiri (Fínsko)
Zdzisław Schubert (Poľsko)
François Caspar (Francúzsko)
Jan Rajlich (Česká republika)
Stanislav Stankoci
István Orosz (Maďarsko)
Pavol Choma a Martin Kubina
Robert Paršo
Ondrej Gavalda
Ivana Palečková a Martin Mistrík
Boris Meluš
Emil Drličiak
Branislav Matis
Matúš Lelovský

 

PechaKucha Night vol. 6

28. novembra 2012, Kopplova vila

Účinkujúci:
Jana Kadlíčková – šperky
Klára Pitlová – ilustrácia, grafický dizajn
Dagmara Tragorová – ilustrácia
Dominika Žáková – maľba
Viliam Slaminka – maľba, komiks, ilustrácia
Matúš Kucharovič – grafický dizajn
Alexandra Barth – maľba, grafika, ilustrácia
Adam Berka – 82 bøok&design shõp
Asot Haas – výtvarník
Dušan Junek – grafický dizajnér

 

 

 

PechaKucha Night vol. 7

7. marca 2013, Synagóga

Účinkujúci:
Peter Chmela (víťaz Trienále plagátu Trnava) – grafika
Free Trees – handmade batohy
Katarína Janečková – výtvarné umenie
Marek Párajka – bike dizajn
MOOV – beats club night
Provocation Bureau – kreatívne štúdio
Juraj Marec – Slovak Art Magazine
Martin Jankura (pyrodesign) – dizajn
Martina Slováková & Cukru – visual art
Jana Kapelová – výtvarné umenie
ASIL – asociácia ilustrátorov

 

 

PechaKucha Night vol. 8

25. máj 2013, Malá synagóga

Účinkujúci:

Roman Popelár – kunsthistorik, kurátor
Michal Staško – dizajnér, držiteľ Red Dod Award
Martin Fyris – tvorca komixov
Michaela Mazalánová – módna návrharka, víťazka Schwarzkopf Fashion Talent
Nikola Luzarová – Čerstvé Ovocie
Kamil Aujeský – Fellows.sk
Roman Gajdoš – výtvarník
MOOV – beats club night
Open Design Studio – vizuálna komunikácia a grafický dizajn
Ivan Greguš – graffity a street art
Ľubica Mildeová – grafický dizajn
remini – zápisníky a publikačný dizajn

 

 

PechaKucha Night u Beethovena

20. júl 2013, kaštieľ v Dolnej Krupej

Účinkujúci:

Sewologylab – módna návrhárka
Matúš Valter – módna značka Cocopinda
Lucia Šupolová – dizajnérka
Lucia Štofejová – módne doplnky a šperky
Home is land – architekti
Jana Kadlíčková – šperky
Norbert Šmondrk – architekt, štúdio K.F.A. architecture & design
Daniela Krajčová – výtvarníčka
Tomáš Beňadik – výtvarník
Peter Sit – fotograf

 

 

 

PechaKucha na Grape 2

9. augusta 2013, Grape festival, Letisko Piešťany

Účinkujúci:

Michal Jurkovič – Jablčnô
Katarína Janečková – výtvarné umenie
Klára Pitlová – grafický dizajn
Johanna Grigarová – Ushy.té
Kamil Aujesky – Fellows
Nikola Luzárová – Čerstvé ovocie
Bratislavský regál
Eva Vokounová – módne doplnky Vivien handmade

 

 

 

 

PechaKucha Night vol. 9

25. september 2013, Kopplová vila

Účinkujúci:

Miro Trubač – sochár
Marek Hattas – Hidepark Nitra
Tatiana Vrtochová – ilustrácie a street art
Petra Vlčková – fotografia
Nice Architects – architektonické štúdio
Dia Takácsová – fotografia
Juraj Blaško – grafický dizajnér
Robert Szegeny – grafický dizajnér
Rastislav Polenkovič – ilustrácia
Jakub Liška – modranská keramika

 

 

PechaKucha Night vol. 10

4. december 2013, Synagóga

Účinkujúci:

Základná umelecká škola, Mozartova
Andrej Harsany – grafický dizajn
Martin Kochan – sochárstvo
Adam Galvánek – architektúra
Tomáš Rybár – ilustrácie, VJing, street art
Mário Marko – domáce sirupy
Sylvia Ciulis – Slovakiagift
Ivan Siláči – Young Folks
Ivan Dudáš – výtvarné umenie

 

 

 

PechaKucha Night vol. 11

26. február 2014, Synagóga

Účinkujúci:

Martin Bu – grafický dizajnér
Marek Minor – grafický dizajnér
Zuzana Žabková – vizuálne umenie
Šymon Kliman – fotograf
Martin Zaiček – architekt, združenie Archimera
Peter Gabriška a Juraj Zamborský – projekt Bookpoint
Magda Gurská – ilustrátorka
Maruška Marušíková – grafická dizajnérka
Martin Plško – tvorca komiksov, Empaya Comics
Zuzana Godálová – výtvarné umenie
Michaela Luptáková – módna návrhárka

 

PechaKucha Night vol. 12

7. jún 2014, Káčerov majer

Účinkujúci:

Vlasta Žáková – výtvarné umenie a módny dizajn
Maroš Baran – módny dizajn
Andrej Kolenčík – animátor a filmár
Mária Neradová – ilustrátorka
Flying Architectures
Zuzana Branišová – výtvarné umenie
Ondrej Virag a Tomáš Svitek- architektúra
Eva Vokounová – módne doplnky
Martin Kleibl – projekt Konduktor
Mirka Podmanická a Markéta Nováková – Bio-vázy 0-5
Eva Kukurová – kultúrne centrum Malý Berlín
Johanna Grigarová – Ushy.té
Daniel Point – výtvarné umenie
Adam Berka – 82 bøok&design shõp

 

PechaKucha Medzicentrum (N1-12)

2. august 2014, festival Medzicentrum, Nástupište 1-12 Topolčany

Účinkujúci:

Peter Kalmus
Tomáš Makara
Mira Podmanická
Daniela Krajčová
Lisa Premke (de)
Matej Al-Ali (cz/sk)
Junichiro Ishii (jp)
Matej Vojtuš
Martin Kochan
Cyril Blažo

Nina Šošková – Outdoor Gallery a Medzicentrum
Samo Čarnoký – NEÓNa

 

PechaKucha na Grape 3

16. august 2014, Grape festival, Letisko Piešťany

Účinkujúci:

Pavol Bartoš – grafický dizajnér, Bratiska
David Raksany – móda, Varsity
Matúš Kucharovič – Retart
Janka Kadlíčková – módne doplnky
Anna Deak – grafický dizajn, Helmona
Lovemusic – dizajnové oblečenie, doplnky
Matúš Slovák – Stickerwood
Martin Bystriansky – fotograf
Katarína Halmová a Martin Matias – Nástupište 1-12 a OZ Z každého rožku trošku

 

 

PechaKucha Night vol. 13

12. november 2014, Synagóga

Vydanie bolo zamerané na finalistov a laureátov Ceny Oskára Čepana. Účinkujúci:

Martin Kochan
Matěj Smetana
Ján Šipöcz
Stano Masár
Erik Binder
Mário Chromý
Štefan Papčo
Juraj Dudáš
Dorota Sadovská

Cena Oskára Čepana – prezentuje Ľubica Drangová

 

PechaKucha Night vol. 14

25. február 2015, Synagóga

Účinkujúci:

Simona Čechová – ilustrácie
Zuzana Duchová – Salónik.sk
Ján Triaška – maľba
Tereza Oľhová a Martina Sľuková – Inak sa mám fajn
Patrícia Koyšová – maľba
Monika Pascoe Mikyšková – maľba a ilustrácie
Branislav Laho – grafický dizajn
Miriama Schniererová – maľba
Dodo Dobrík – grafický dizajn
Nina Šošková – Medzicentrum 2014
Matej Vojtuš – grafický dizajn
Ďuri Figura – fotografia
Pavol Lupták – Ztohoven

 

PechaKucha Night vol. 15

20. jún 2015, Kopplova vila

Účinkujúci:

Juliana Mrvová – výtvarné umenie
Ivana Sláviková – sochárstvo
Karin Andrášiková – Mládež ulice
Tomáš Beňadik – výtvarné umenie
Alexandra Barth – maľba a grafika
Dávid Demjanovič a Jarmila Mitríková – vizuálne umenie
Martin Špirec – konceptuálne umenie
Blažena Ostrovská – módny dizajn
Víto Halada – architektúra
Tomáš Farkaš – fotografia a hudba
Martina Matlovičová – ilustrácie

 

PechaKucha na Grape 4

15. august 2015, Letisko Piešťany / Festival Grape

Účinkujúci:

Reformát
Matej Vojtuš
Ecoheart
Miro Trubač
Ivana Šáteková
Čierne diery
Veronika Kocourková
Web umenia
Matej Špánik
Drevená Helena

 

 

PechaKucha Night vol. 16

2. september 2015, Kopplova vila

Špeciálne vydanie pripravené v rámci Trienále Plagátu Trnava 2015 venované grafickému dizajnu.

Účinkujúci:

Karri Piippo (Fínsko)
Fons Hickmann (Nemecko)
Julo Nagy
Ján Šicko
Jakub Konupka (Česká republika)
Jozef Tušan
Matej Lacko
Lucia Šimková
Pavol Bartoš
Martin Adamko
Martina Matlovičová – ilustrácie

 

PechaKucha Night vol. 17 

26. november 2015, Kopplova vila

Účinkujúci:

Mária Čorejová – maliarka
Dominik Janovský – fotograf
Peter Trmos – grafický dizajnér
Nina Šošková – projekt Vytvorené na Slovensku
Lenka Lukačovičová – fotografka
Peter Gála – grafický dizajnér
Marko Viskupič – grafický dizajnér
Martin Jabrocký – interiérový dizajn
Peter Kalmus – výtvarník
Michal Slovák – dizajnér, spoluzakladateľ Jablčnô
Woven – štvorica architektiek
Jakub Brunner – šperkár

 

PechaKucha Night Trnava vol. 18 

7. apríl 2016, Kopplova vila

Účinkujúci:

Veronika Kocourková – výtvarníčka, ilustrátorka
Pavol Kulkovský – fotograf
Filip Sabol – maliar
Štefan Oliš a Lukáš Matejka – TRAKT
Alexandra Galambová – fotografka
Maliarska skupina BAnda
Filip Zemčík – hudobný label Z Tapes
TOTO! je Galéria
Peter Cvik – výtvarník a maliar
ALATE millinery – hand-made klobúky
Marínka Somarinka – knihy a aplikácie pre deti o tom, ako vzniká film

 

PechaKucha u Fullu 

26. august 2016, Galéria Ľudovíta Fullu 

Účinkujúci:

Peter Machajdík
Ondrej Jób: grafický dizajnér a typograf
Zora Husarčíková: projekt Fasion LIVE!
Jakub Pišek: videoart a experimentálne umenie
Ján Mikuš
Nina Šošková a Lenka Sršňová: projekt Vytvorené na Slovensku
Paulína Rypáková Vårregn
Simona Janišová
Eva Činčalová

 

 

 

PechaKucha Night Trnava vol. 19 

21. september 2016, Štúdio tanca a pohybu Alegria 

Účinkujúci:

Matej Mazák: animácia
Adela Režná: ilustrátorka
Metaformi: šperky
Martina Chudá: vizuálne umenie
David Reitšpís: drevený dizajn
Anton Čierny: multimediálne umenie
Zora Husarčíková: Fasion LIVE!
Erik Šille: maľba
Jonáš Gruska: performer, zvukový umelec
Juraj a Ivan Dudášovci: vizuálne umenie
Marcin Berdyszak: výtvarník.

 

PechaKucha Night Trnava vol. 20 

30. november 2016, Štúdio tanca a pohybu Alegria 

Účinkujúci:

Emil Drličiak: dizajnér
Nosene: neobyčajný second-hand
Marián Vredík: animátor
Ondrej Jób: typografia, dizajn
Lenka Sršňová: odevný dizajn
FakeFolk – Michaela Giertlová: odevný dizajn
Matej Rabada: modrotlač
Studio 5: architektúra
Juraj Gábor: intermediálne umenie
Matúš Koprda: fotograf

 

 

PechaKucha Night Trnava vol. 21

22. február 2017, Galéria Jána Koniarka

Účinkujúci:

Dávid Petráš a Štefan Szabó: Projekt Ruiny
Časopis X
Rober Makar: grafika
Natália Benčičová: fotografia
si.li: keramika
Monika a Bohuš Kubinský: výtvarné umenie, socha
KAT Graphic Design Studio
Nikola Šušovicová: maľba
Ema Lančaričová: fotografia
Žovinec bros: intermediálna tvorba
Branislav Peppel: značka ponožiek OneSock
Adam Berka: Ilustrovaná ústava SR
Diana Čermáková: (cestovateľská) fotografia